Juniorträningen - Tränare

 

Namn:

Åke Svensson
Tränare: Heltidsanställd chefstränare
Ansvarar för: Juniorverksamheten
Tävlingsgruppen
 
Utbildning: GTU, Steg 1-3, TLK 1-2, TK 1-2 + 4
Födelseår: 1961
Telefon/mobil: 073-330 36 70
E-mail: akesvensson@kalmartk.se

Namn:

Carl Enlund
Tränare: Heltidsanställd tränare
Anvarar för: KTKs A-lag
Utvecklingsgruppen
Utbildning: GTU, Steg 1-2, TLK 1-2, TK 1-2 + 4
Födelseår: 1983
Telefon/mobil: 073-643 25 16
E-mail: carl@kalmartk.se

Namn:

Ida Sundås
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: TLK 1-2, Tennisens Plattform
Födelseår: 1995
Telefon/mobil: 070-578 77 00
E-mail: sundas.ida@gmail.com

.

Namn: Fredrik Forsberg
 Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning:  
Födelseår: 1995
Telefon/mobil: 076-1875084
E-mail:  

.

Namn:

Niklas Andersson
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning:  
Födelseår: 1973
Telefon/mobil: 0733-608785
E-mail: niklasandersson73@hotmail.com

.

Namn:

Aron Sarenwald
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: Plattformen, TGU 1
Födelseår: 2001
Telefon/mobil: 073-094 85 23
E-mail: aron.sarenwald@gmail.com

.

Namn:

Hannes Liljegren
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: Plattformen, TGU 1
Födelseår: 2001
Telefon/mobil: 076-288 47 71
E-mail: hannes.liljegren@live.se

.

Namn:

Carl Wickman
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: Plattformen, TGU 1
Födelseår: 2000
Telefon/mobil: 070-368 20 32
E-mail: carl.wickman@telia.com

.

Namn:

Belma Tatarevic
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: Plattformen
Födelseår: 1999
Telefon/mobil: 0733-964981
E-mail: belmis.tennis@hotmail.com

.

Namn:

Carl Joelsson
Tränare: Timanställd tennistränare
Utbildning: Plattformen
Födelseår: 2002
Telefon/mobil: 073-836 46 27
E-mail: carl.joelsson@edu.nybro.se

.

Namn:

Johan Enoksson
Tränare: Fys-tränare
Utbildning: SOK auktoriserad testledare/träningsrådgivare,
MAQ, Idrottsfysiologi, Idrottsnutrition
 
Födelseår:  
Telefon/mobil: 070-645 01 90
 
E-mail: johan.enoksson@kalmar.se
 

Senast uppdaterad 2018-11-13 Webbmaster