Schema juniorträning vt-17      

 
Åke
Svensson
Carl
Enlund
Martin
Sokolowski
Adrian
Cerps
David
Norberg
Ida
Sundås
  Martin
Svahn
Johan
Enoksson

OBS! Detta schemat gäller endast för vt-17

Måndag

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00
 

Tränare: Åke
Viktor Argus
Kaj Bucksch
Samy Krim
Alvar Ulestedt

Tränare: Martin
N.B 06-08
Tuva Adbo
Felicia Kindstedt
Nils Yngvesson
Ciara Östh

Tränare: Carl
Celine Dimoulios
Rebecka Jerlardtz
Nathalie Rantzer
Francesca Porcile

ABONNEMANG

16.00

Tränare: Åke & Martin
Malte Andersson, Christos Dimoulios, Albert Georgsson, Jakob Högström, Marcus Naesström, Carl Nygren,
Hugo Waldem

Tränare: Carl
Linnea Berglund
Stina Linde
Tyra Lundquist

Evelina Persson

 

17.00

Tränare: Carl & Martin
Jacob Danell, Felicia Dervå, Carl Joelsson, Gustav Joelsson, Hugo Landin,
Malte Landin, Hannes Liljegren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, Carl Wickman
 

17.00-18.00
Tränare:  Ida
N.B 06-08
Filippa Dervå

Vega Fregell
 
Oliver Molin
Saga Nordin
Elli Törnqvist
Love Åberg

18.00-19.00
Tränare:
 Ida
Lola Dadadjanova
Melanie Johansson

Amanda Lindgren
Henrietta Wangenheim  

18.30
-
20.00

A-laget, spelande tränare: Carl
Juan Carlos Aguilera, Niklas Andersson, Adrian Cerps, Jacob Danell, Viktor Emlund, Gustav Joelsson, Hugo Landin, Martin Svahn, Adam Svensson, Carl Wickman

 Tisdag                      

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00

Tränare: Åke
Kaj Buchsch
Magda Krim
Stina Linde
Alvar Ulestedt
Martin
Wangenheim


 

 

 

 

16.00

Tränare: Åke
Parmida Hassani
Hillevi Lövgren
Lovisa Nyblom
 

Tränare: Martin
Albert Georgsson
Marcus Naesström
Tobias Rydqvist

Tränare:  Adrian
N.B 04-06
Vide Axheden
Filip Gummesson
Nonah Häll
Daniel Petersson

 

17.00

Tränare:Martin & Åke
Jacob Danell, Felicia Dervå, Carl Joelsson, Hugo Landin, Hannes Liljegren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, Ida Sundås, Adam Svensson, Carl Wickman

Tränare:  Adrian
Malte Andersson
Lowe Kanje
Malte Landin
Carl Nygren

18.00

Tränare: Martin & Adrian  & Ida
Hilda Andersson, Melker Andersson, Pontus Andersson, Björn Bucksch, Emil Bugarski, Oliver Egertz, Viktor Ekström, Tess Forsberg, Jakob Henmalm, Helena Kaczmarzyk,
Elin Nilsson
ABONNEMANG

FYS I GYMMET KL 18-19

19.00
-
20.00

Tränare: Martin & Ida
Elias Eriksson, Lasse Fredriksson, Natanael Halldorf, Lukas Henmalm, Hugo Johansson, Julia Jezior, Erika Keanius, Maja Siesco, Isak Talts, Belma Tatarevic, Ida Viktorsson, Ludvig Waldem

Vuxenkurs: Adrian


 

 Onsdag                             

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00

Tränare:  Åke / Aron
Malte Andersson, Christos Dimoulios, Albert Georgsson, Jakob Högström, Marcus Naesström, Carl Nygren
 
 

16.00

Tränare: Åke
Axel Almqvist
Gustav Davidsson

Gustav Stenvinkel


 

Tränare: Carl
06-07
Ida Gadsboll
Alma Carlsson
Lisa Kjellberg
Selma Su
ndström

Tränare: Martin
Hanna Adolfsson
Signe Baeck
Greta Hagström
Helena Kaczmarzyk
Ida Ranebo
Ingrid Signert

Tränare: Adrian
Isak Andersson Keise
Karl Holm
Adis Sipo
Alvin Svenzén

17.00
-
18.00

Tränare: Åke
Elin Nilsson
Editha Mehmeti
Svea Stöhr
Hilda Andersson

Mini-Tennis
Tränare:
 
Carl
N.B   09-10
MINI-TENNIS
Alvin Almqvist
Wilhelm Björneklint
Hampus Gustafson
William Hovenäs
David Ohlsén

Tränare: Martin
Love Kanje
Hugo Waldem
Ludvig Waldem
Ida Viktorsson

 

Tränare: Adrian
Erika Keanius
Maja Sieczko
Ingrid
Schincaglia
Victoria Schincaglia


 

 Torsdag 

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00
 

Tränare:  Åke
N.B   04-06
Emil Erngård
Kelly Hörvin
Lova Jervehed
Teresa Matekalo

 


 

Tränare:  Carl
Pelle Deverén

Oliver Dinic
Arvid Wollin Lantz

Johan Lindgren
Oskar Ranebo
Harry Toftskär

16.00

Tränare:  Åke
Simon Dahlqvist, Theo Forsberg, Adam Hagström
Lowe Johansson,
William Josefsson, Vilgot Juliusson,
Max Linglöf

Tränare:  Martin
Elsa Carlsson
Tess Forsberg
 

Tränare:   Carl
Edvin Petersson
Elias Petersson
Gustav Stenvinkel
Hugo Thunborg
Lowe Wassmo

17.00

Tränare:   Martin &  Åke   
Felicia Dervå, Christos Dimoulios, Carl Joelsson,
Malte Landin, Hannes Liljegren, Albin Olsson,
Aron Sarenwald,
Ida Viktorsson
                               

Tränare: Adrian  
Emma Ekholm
Love Kanje
Carl Nygren
Hugo Waldem

17.00-18.00
Tränare:
 Carl
N.B 06-07
Arvin Caka
Noa Harding
Sarantis Maitis
Charlie Tyrén
Wille Westerman

18.00-19.00
ABONNEMANG
Klas Kling

18.30
-
20.00

 

A-laget, tränare: Martin
Niklas Andersson, Marcus Berggren, Jacob Danell, Viktor Emlund, Gustav Joelsson, Hugo Landin, Daniel Malmgren, Martin Svahn, Adam Svensson, Carl Wickman, Pawel Wrobel

 

19.00-20.00
VUXENKURS

Tränare:
ADRIAN

Fredag   

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

14.00

ABONNEMANG Tränare: Carl
Celine Dimoulios
Rebecka Jerlardtz

Francesca Porcile
 


 

Mini-Tennis
Tränare: Martin
N.B 09-11

Wilhelm Björneklint
Caspian Krusälv
Floyd Kanstrup

Aril Mehmeti
Victor Nelson

15.00

Tränare: Carl 
N.B   
08-09
William Andersson
Gustav Arnesson
Teodor Dimoulios
Noa Hellström

Gustav Sibbmark
 

Tränare: Martin
Lio Ballantyne
Malte Jonsson
Moritz
Scheidenberger
Alvin Svenzén

Tränare:  Adrian
N.B   07-08
Tim Carlzén
Isabella Dinic
Martin Dzedins
Oscar Gustafsson
Tyra Laneborg
Viggo Rasmusson
Gunnar Signert
 

16.00

Mini-Tennis
Tränare: Carl & Aron
N.B  09-11
Ellen Jönsson
Josefin Naesström
Hilding Nyblom
Märta Nyblom
Nellie Nyblom 
Signe Nyblom
Charlotta Roosling
Hanna Sandelin
 
Tränare: Adrian
N.B 02-03
Tanja Bugarski
Sally Merhawi

Gabriel Molistanou
Hampus Lundin
 

Tränare: Martin
N.B 05-07
Otto Henrixon
Alvin Johansson
Wiggo Lundin
Elof Rothstein

 

ABONNEMANG

17.00

VUXENKURS
Tränare:
Carl

Tränare: Adrian
Ulisse Bocchio
Hannes Lövgren
Marc Schincaglia
Oscar Svanfeldt

Tränare: Martin
Emma Ekholm
Parmida Hassani
Hillevi Lövgren
Lovisa Nyblom

 

18.00
-
19.00

Tränare: Adrian
Melker Andersson, Pontus Andersson, Björn Bucksch,
Emil Bugarski, Jakob Henmalm, Isak Talts

 

 

Lördag   

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

10.00

Tränare: ADRIAN
Samuel Andersson
Alan Cakici
Jakob Melakari
Martin Ottosson
Khalil Salame

ABONNEMANG ABONNEMANG ABONNEMANG

11.00

MINI-TENNIS 
Tränare: ADRIAN
N.B
08-11
Vicky Decker
Tuva Nilsson
Sigrid Nyberg

Sara Ottosson
Klara Saliba

Ellen Skarpnord
Tränare: DAVID
08-10
Lucas Bishop
Sam Dekker
Elias Lindberg
Molly Mattsson
Astrid Rothstein
Lukas Saliba
   

12.00

 

Tränare: DAVID
Adam Andersson
Jonathan Karlsson
Katrin Rantzer
Hannes Wamsjö
Samuel Wamsjö

   

13.00

Tränare: ADRIAN
Ozada Dadadjanova
Tindra Elmgren
Maja Granton
Anna Kobylanska
Edith Sverkén
Tränare: DAVID
Louise Hellsten
Natasha Olsson
Nathalie Rantzer
Hilma Törnblad
   

14.00

Tränare: ADRIAN
Rebecka Jerlardtz
Marcus Naesström
Francesca Porcile
Julias Wikstam

Tränare: DAVID
Ulisse Bocchio
Erik Roosling
Marc Schingaglia
Oscar Svanfeldt

   

15.00
-
16.00

Tränare: ADRIAN
Viktor Argus
Alexander Franzén
Elias Nilsson
Gustaf Svanfeldt

     

 


Senast uppdaterad 2017-06-08 Webbmaster