Juli-augusti 2016

KalmarSpelen Bravida Cup 2016

HS Elit
1:a Dragos Madaras
2:a Ôskar Wiberg

DS
2:a Anna Klasson 1:a Stephanie Thour

HS B
2:a Filip von Friesendorff
1:a Nils Larsson Regnström

HS C
2:a Pontus Wik
1:a Peder Örnestig

DS Motion
1:a Helene Jonsson
2:a Christina Thureson

HS 45
2:a Kent Josefsson 1:a Björn Lidestam

HD
1:a Johan Wennerholm/
Adam Svensson
2:a Tim Söderman/Gilbert Jäger

DD
1:a Olivia Galazka/Agnes Jönsson
2:a Una Malisevic/Lovisa Catoni

MD
1:a Stephanie Thour/Gilbert Jäger
2:a Johan Wennerholm/Alice Prulovic

GD
1:a Albin/Mats Olsson
2.a Elias Knutsson/
Linus Olausson

HD Motion
1:a Hans Mattisson/Mikael Georgsson

FS 18
1:a Stephanie Thour 2:a Ellen Larsson

PS 18
1:a Hugo Brungs
2:a Alex Helmersson

PS 16-18
1:a Patrik Alvestrand/Hugo Brungs
2:a Theo Lindahl/Kevin Thour

PS
16 1:a Eric Van Nunen
2:a Hannibal Borg

FS 16
1:a Evelina Titusson
2:a Alexandra Hörling

FS 15
1:a Evelina Titusson 2:a Anna Klasson

PS 15
1:a Hannibal Borg
2:a Hugo Landin

FS 14
1:a Felicia Dervå
2:a Sima Herén (Norge)

PS 14
2:a Max Fellinger 1:a Olle Bernström

FS 13 A
2:a Siri Larsson Regnström
1:a Felicia Dervå

PS 13 A
1:a Filip Devallius 2:a Albin Olsson

FS 13-15
1:a Alva Jönsson/Felicia  Dervå
2:a Agnes Jönsson/Olivia Galazka

PS 13 B
1:a Malte Landin 2:a Oskar Edberg

FS 13 B
1:a Livia Becktorp 2:a Elsa  Brunn

PS 12
1:a Olle Bernström 2:a Max Fellinger

FS 12 A
1:a Ida Brusewitz Payro
2:a Fredrika Wide


PS 12 B
1:a Viktor Artmiev
2:a Gustav Sjöberg

FD 10-12
1:a Luwam Teckleab/ Vida Brusewitz Payro
2:a Fredrika Wide/Ingrid Forsberg

PD 10-12
1:a Max Fellinger/Gabriel Berner
2:a Olle Bernström/Gustav Sjöberg

FS 11
1:a Vanja Cado 2:a Anna Van Nunen
 

PS 11
1:a Linus Olausson 2:a Carl Nygren
 

PS 10
1:a Malte Andersson
2:a Jacob Högström

FS 10
1:a Anastasia Pettersson 2:a Francesca Porcile

PS 9
1:a Malte Andersson 2:a Maximus Muller
Ostkustens Pärla

PS 16 1:a Carl Wickman
Calle vann finalen med 6-0, 6-0
mot en finsk kille från Esbo

SEB Karlskrona Open

PS 10
2:a Malte Andersson
1:a Liam Svensson

Ljugarn JR Cup, Gotland

FS 10 1:a Francesca Porcile

 Kolleviksspelen, Karlshamn

2:a Hugo Waldem
Värnamo Hörle Automatik Cup
PS 13 ABC-B
3:a Hugo Waldem

 


Senast uppdaterad 2017-02-09 Webbmaster