2011

Januari
Tävlingsnytt (
Adam Svensson, Simon Ekholm, Carl o Max Hastlindh, Lukas Hellberg, Olivia Bengtsson, Erik Nordblom)
Träningsläger & övernattning på KTK
Fika med Södra Skolan
Grundaren till "Sigges Cirkus" Sigge Wennlöf avtackades
Utbyte mot Färjestaden - Juniorer
Johan Enoksson bjöd in tävlingsgruppen till Fyslabbet Centrum för idrott

Februari
Tävlingsnytt (
Jacob Danell, Dennis Jaensson, Erik Keanius, Daniel Saroee, Erik Nordblom)
Utbyte mot Oskarshamn - Seniorer
Carl-Axel Hageskog på besök
KM
Intensivkurs för JR under Sportlovet

Mars
Tävlingsnytt

(Jacob Danell, Erik Nordblom, Olivia Bengtsson, Emma Damne, Mika Jones, Simon Ekholm, Belma Tatarevic, Daniel Saroee, Adam Svensson)

VSM guld och silver till KTK
Karlskronavakan - klubbresa
Årsmöte
Årets Junior 2010 Daniel Saroee
Miditouren 8-9 år
Maxitouren 9-12 år
Tennisledarkus för tränare på KTK

April
Tävlingsnytt (
Erik Nordblom, Mila o Mika Jones, Adam Svensson)
Gruspremiär - 11 april
Tjejträning
SR-sprint
Idrottsskolan
Generations-Dubbeln
Påskläger
Martin Sokolowski heltidstjänst

Maj

Tävlingsnytt (Erik Keanius, Simon Ekholm, Hannes Liljegren, Hugo Landin, Jacob Danell, Erik Nordblom, Carl Wickman)
Kalle Anka Cup Växjö
Karlskrona Intersport Cup
Ekerö träningsläger på KTK under 5 dgr
Intensivkurs för Vuxna
Lindöskolan klass 5 A på tennisbesök

Juni
Tävlingsnytt (Erik Nordblom, Jacob Danell, Belma Tatarevic, Carl o Gustav Joelsson, Lisa Söderberg, Amanda Brettéus)
Tabersdalen Bravida Open - klubbresa
Gokart, grillning och Jozo
Gustavbergs TK träningsläger på KTK under 5 dgr
Träningsläger och Övernattning på KTK
KM

Juli

Tävlingsnytt
(Carl o Gustav Joelsson, Alice Fransson, Alva Olsson, Erik Keanius, Carl Wickman, Casper Röseby, Daniel Saroee,
Hannes Liljegren, Lukas Hellberg, Dennis Jaensson, Jacob Danell, Simon Ekholm)

OS banorna 1988 i Seoul
VSM - silver och brons till KTK

Augusti-September
Tävlingsnytt
(Carl o Gustav Joelsson, Dennis Jaensson, Erik Nordblom, Daniel Saroee, Adam Svensson, Simon Ekholm, Carl Wickman)
Sommar-Tennis
RM

Oktober
Tävlingsnytt
(Jacob Danell, Belma Tatarevic, Simon Ekholm)
Vimmerby Höstcup - klubbresa
IF SO Tour Maxi
IF SO Tour Midi
Avtackning Sadir

November
Tävlingsnytt
(Jacob Danell, Carl Wickman, Alva Olsson, Alice Fransson, Tuva Rosenlund, Belma Tatarevic)
Sigge Wennlöf 90 år
CA Fastigheter Cup
Tjejträning
SR-Sprinten
JR-Sprinten

December
Tävlingsnytt
(Simon Ekholm)
Jul-Kul
Jul-Marknad
Intensivkurs för Vuxna
Skink-Dubbel
Julbord - personal och styrelse



 

 

 


 


Senast uppdaterad 2018-08-28 Webbmaster